امروز جمعه ۴ خرداد ,۱۳۹۷ | نقشه سایت | خوراک سایت

مجله اقتصادی توس اکو

سفارش تبلیغات
  • متن خبر

معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: بزرگترین تفاوت شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای با هرمی در توزیع کالا است.

علی غفوری‌مقدم با بیان اینکه شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای اقدام به توزیع کالا و اجناس می‌کنند و با توجه به این امر تفاوت زیادی با شرکت‌های هرمی دارند، عنوان کرد: علاوه بر اینکه این شرکت‌ها موفق به کسب مجوز شده‌اند، وجود نظارت بر اعمال و فعالیت آنها نیز دلیلی بر قانونی بودن عملکرد شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای است.

غفوری‌مقدم با اشاره به تشکیل کمیته نظارتی برای کنترل عملکرد و فعالیت‌های شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای، تصریح کرد: مسائل پولی و مالی این شرکت‌ها کاملا شفاف، واضح و از طریق سیستم بانکی صورت می‌گیرد

معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی پرداخت مالیات توسط این شرکت‌ها را یکی دیگر از دلایل قانونی بودن عملکرد آنها دانست و ادامه داد: فعالیت شرکت‌های هرمی بدون جابه‌جایی کالا انجام می‌شود، اما خرید و فروش کالا در شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای به طور واضح و با شفافیت کامل صورت می‌گیرد.

وی در خصوص آمار این شرکت‌ها در کشور، عنوان کرد: تاکنون ۱۴ شرکت بازاریابی شبکه‌ای موفق به اخذ مجوز از مرکز امور اصناف شده‌اند و ۱۶ شرکت دیگر نیز تقاضای مجوز کرده‌اند.

غفوری مقدم با اشاره به وجود کمیته نظارتی در استان، خاطرنشان کرد: تصویب شده است تا در استان‌ها نیز کمیته متناسب نظارتی به وجود بیاید تا بر فعالیت و عملکرد شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای نظارت مستقیم وجود داشته باشد.

معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از قانونی بودن فعالیت این شرکت‌ها خبر داد و خاطرنشان کرد: اولین شرکت بازاریابی شبکه‌ای در سال ۹۰ موفق به اخذ مجوز شده و به سرعت نیز طی چهار سال گذشته تعداد این شرکت‌ها افزایش پیدا کرده است.

وی از تلاش مرکز امور اصناف برای برگزاری فعالیت این شرکت‌ها در قالب‌های ضابطه‌مند و قانونمند خبر داد و اظهار کرد: فعالیت این شرکت‌ها به نوعی حمایت از تولید داخلی محسوب می‌شود و باید از کار آنها حمایت به عمل آید.

غفوری مقدم در گفت‌وگو با ایسنا ،با بیان اینکه در شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای تبلیغات وجود ندارد، اظهار کرد: در این شرکت‌ها تبلیغاتی که صورت می‌گیرد صرفا چهره به چهره است و کسانی که به عضویت این شرکت‌ها در می‌آیند کالایی را خریداری می‌کنند و مستقیما به دست مصرف کننده می‌رسانند.

معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی حذف واسطه‌ها در این فعالیت را عملکرد مناسب و مفیدی ارزیابی کرد و گفت: نظارتی که بر عملکرد شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای انجام می‌گیرد شامل نظارت بر کیفیت، قیمت و سود اجناس است.

وی در خصوص وجود برخی از تخلفات احتمالی، تصریح کرد: اگر تخلفی در این شرکت‌ها وجود داشته باشد در مراحل اول و دوم تذکر داده شده و در صورت تکرار فعالیت آنها تعلیق و اگر نهایتا این تخلفات ادامه داشته باشد، مجوز شرکت باطل می‌شود.

  • نظرات
به عنوان اولین نفر نظر ارسال نمایید.


نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
مشاور سئو