امروز جمعه ۴ خرداد ,۱۳۹۷ | نقشه سایت | خوراک سایت

مجله اقتصادی توس اکو

سفارش تبلیغات
  • متن خبر

با حضور استاندار خراسان رضوی، مشکلات برخی شرکت های فولادی، واحدهای تولیدی لوله و نورد، لوله های پلی اتیلن، قطعات اتومبیل و خوراک دام و طیور بررسی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در جلسه ی کارگروه استانی ستاد تسهیل امور و پشتیبانی واحدهای تولیدی و شهرک های صنعتی استان اظهار داشت:  در شرایط پسا تحریم، راهبرد اصولی ما توجه به سیاست ها و الزامات اقتصاد مقاومتی، حمایت همه جانبه از تولید داخلی و تقویت اقتصاد بخش خصوصی است.

وی با تاکید بر این که  تلاش تمام مدیران حمایت از تولید کنندگان و کارآفرینان در استان است؛ افزود: باید در سایه همدلی و همزبانی از این فرصت برای توسعه اقتصادی استفاده کنیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: همراهی بانک ها، تخصیص منابع و تسهیلات به بخش های صنعتی و واحدهای تولیدی در تحقق این مهم، تاثیر بسزایی دارد.

رشیدیان از مدیران دستگاه های اجرایی ذی‌ربط خواست تا با تمام توان و استفاده از همه ظرفیت های قانونی، از بخش خصوصی حمایت کنند.

وی رضوی گفت: علاوه بر استیفای حقوق دستگاه های دولتی اعم از خدمات رسان، بانک ها، تامین اجتماعی و امور مالیاتی، باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا در روند فعالیت واحدهای تولیدی خللی وارد نشود.

استاندار خراسان رضوی به واحدهای تولیدی و صنعتی که به دلیل شرایط رکود اقتصادی و بدون اهمال کاری، موفق به پرداخت بدهی های خود به دستگاه های اجرایی نشدند توصیه کرد: از شرایط پسا تحریم استفاده کنند و دوایر دولتی نیز در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند.

رشیدیان داشتن تولید رقابت پذیر و باکیفیت، بهره گیری از ظرفیت ها و مزیت ها را از جمله محورهای اصلی سیاست های اقتصاد مقاومتی ذکر کرد و گفت: اقداماتی در سطح کلان کشور برای اجرای آن ها انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: روح حاکم بر سیاست های اقتصاد مقاومتی،  بهره گیری از مزیت های نسبی استانی و کشوری برای خلق فرصت های جدید اقتصادی، ابداع کردن به جای مصرف کننده مطلق بودن، درون زا و برون گرا بودند و رصد کردن شرایط اقتصاد خارجی است.

استاندار خراسان رضوی از دبیرخانه ستاد تسهیل نیز خواست تا ضمن تسریع در ابلاغ مصوبات تخصصی ذیل کارگروه استانی به مدیران دستگاه های اجرایی، گزارشی از روند اجرای مصوبات، ارائه کند.

  • نظرات
به عنوان اولین نفر نظر ارسال نمایید.


نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
مشاور سئو