امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ,۱۳۹۷ | نقشه سایت | خوراک سایت

مجله اقتصادی توس اکو

سفارش تبلیغات
  • متن خبر

با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی و به مناسبت دهه مبارک فجر، طرح آبیاری ۳۴۴ هکتاری اراضی شرکت کشاورزی رضوی افتتاح شد.

به گزارش توس اکو  به نقل از آستان نیوز، در این مراسم مجتبی مزروعی؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستان خواف حضور داشتند.
محمد باقر قناد طوسی؛ سرپرست شرکت کشاورزی رضوی با اشاره به طرح مذکور بیان کرد: در این طرح ١٧٢ هکتار به سیستم بارانی سنترپیوت و ١٧٢ هکتار نیز به سیستم قطره‌ای نوار تیپ مجهز می‌شود.
وی ادامه داد: این اراضی مربوط به چاه شماره یک مزرعه سلامی و حق آبه بند و قنات آن است.
قناد طوسی،  اعتبار این طرح را ۳۳ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: از این میان، ۲۲ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال از محل اعتبارات بلاعوض دولتی و مابقی از سهم شرکت کشاورزی رضوی تامین شده است.
وی ادامه داد: با اجرای این طرح، در مجموع هزار و ۶۳۰ هکتار از اراضی مزرعه سلامی و محمدآباد به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز شده است.
قناد طوسی با اشاره به راندمان آبیاری در روش جدید گفت: راندمان آبیاری در روش قبلی ۴٠ درصد بوده که در آبیاری بارانی به ٨٠ درصد و در آبیاری قطره‌ای به ٩٠ درصد ارتقا یافته است.
وی ادامه داد: مقرر شده این سیستم آبیاری به کشت محصولاتی همچون گندم، جو، کلزا، چغندرقند، ذرت علوفه‌ای، هندوانه و گل محمدی اختصاص داده شود.
سرپرست شرکت کشاورزی رضوی، هدف از اجرای طرح ۳۴۴ هکتاری تحت فشار را افزایش راندمان آبیاری، مدیریت مصرف آب، یکنواختی آبیاری، سیستم تزریق کود، افزایش سطح زیر کشت، افزایش عملکرد محصول، کنترل علف‌های هرز و جلوگیری از سرمازدگی و گرمازدگی عنوان کرد.

  • نظرات
به عنوان اولین نفر نظر ارسال نمایید.


نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
مشاور سئو