امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ,۱۳۹۷ | نقشه سایت | خوراک سایت

مجله اقتصادی توس اکو

سفارش تبلیغات
  • متن خبر
به صورت ارتباط ویدئو کنفرانسی توسط رئیس جمهوری آغاز شد؛

همزمان با برخی دیگر از کلانشهرهای کشور، در ارتباط ویدئو کنفرانسی توسط رئیس جمهوری عملیات اجرایی بازآفرینی پایدار شهری در شهرک شهید رجایی مشهد مقدس آغاز شد.

به گزارش توس اکو به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی خراسان رضوی، در این مراسم که در مشهد با حضور استاندارخراسان رضوی، شهردار مشهد و رئیس شورای اسلامی شهر مشهد و برخی از اعضای این شورا و جمعی از مدیران اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی برگزار شد، در راستای تحقق سیاست بازآفرینی و در جهت ایجاد رفاه، رضایتمندی و نیز ارتقاء کیفیت مسکن در محلات بازآفرینی، عملیات اجرایی ساخت ۲۰۵ واحد مسکونی در زمینی به مساحت هفت هزار و ۴۰۰ مترمربع در شهرک شهید رجایی در حاشیه شهر مشهد مقدس آغاز شد که با همکاری و مشارکت اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، استانداری خراسان رضوی، شهرداری مشهدمقدس، آستان قدس رضوی و مشارکت بخش خصوصی اجرا می شود.

در این مراسم که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد؛ دکترآخوندی وزیر راه و شهرسازی در ارتباط ویدئویی آغاز عملیات این پروژه ملی گفت: بر اساس برآوردها ۱۵ میلیون نفر در کشور در شرایط بدمسکنی و در بافتهای ناکارآمد شهری زندگی می کنند و سیاست ما بازآفرینی شهری است.

وی با بیان اینکه امروز شهرها بعنوان یک سازمان اجتماعی با هویت مشخص دچار چالش های جدی از جمله روانی حرکت، جابه جایی و زندگی شهری مواجه هستند، افزود: بر این مبنا توانمندسازی این سازمان اجتماعی در شکل جمعی و انفرادی ضروری است.

وی اظهار کرد: بر مبنای سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در واگذاری کار مردم به خود آنان و سیاست دولت مبنی بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و برنامه ریزی برای تسهیل این امور این طرح اجرایی شده است.

آخوندی با اشاره به اینکه انحرافی که در پروژه مسکن مهر روی داد، پروژه محوری به جای برنامه محوری بود، افزود: در این طرح در مرحله نخست بازآفرینی و نوسازی شهری یکهزار و ۳۳۴ محله در کشور برنامه ریزی شده است که امید است به نتیجه مطلوب برسد.

  • نظرات
به عنوان اولین نفر نظر ارسال نمایید.


نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
مشاور سئو