امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ,۱۳۹۷ | نقشه سایت | خوراک سایت

مجله اقتصادی توس اکو

سفارش تبلیغات
  • متن خبر

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: درحال‌توسعه زیرساخت‌های شهرک صنعتی چناران هستیم و نیاز است مسئولان شهر چناران با حمایت از شهرک صنعتی حامی صنایع چناران باشند.
به گزارش توس اکو، مسعود مهدی زاده افزود: شهرک صنعتی چناران در حقیقت قطب دریافت‌کننده سرریز صنعت مشهد است و جذاب‌ترین محل سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت شهرک صنعتی چناران است زیرا در محور غرب مشهد قرارگرفته و خدمات خوبی را هم ارائه می‌کند.
وی گفت:در شهرک صنعتی چناران ۴۵۳ قرارداد داریم که ۲۳۰ واحد به بهره‌برداری رسیده‌اند و منطقی است درگذر زمان واحدهایی هم هستند که به علت نداشتن بازار، اختلاف شرکا و مسائلی ازاین‌دست تعطیل می‌شوند. هم‌زمان با تعطیل شدن واحدها به دلایلی که گفته شد بسیاری واحد دیگر نیز آغاز به کار می‌کنند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در ادامه تاکید کرد:شهرک صنعتی چناران هم‌اکنون دارای زیرساخت مطلوبی است البته برنامه‌ریزی برای توسعه زیرساخت‌های این شهرک انجام‌شده است. از جمله افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه شهرک صنعتی چناران یکی از کارهایی است که مطالعات آن آغازشده و به‌زودی زیرساخت لازم برای واحدها فراهم می‌شود که مجموعه مدیریتی شهرستان نیزهمکاری مناسبی جهت توسعه شهرک صنعتی ورسیدگی به مسایل آن انجام داده اند.
وی گفت:مرکز ارتقای مهارت شهرک صنعتی چناران به‌عنوان اولین مرکز مهارت استان خراسان رضوی در حال تجهیز برای برگزاری دوره‌های مهارتی است و شهرک صنعتی چناران با توجه به تفاهم‌نامه کشوری که با وزارت آموزش‌وپرورش داریم در شهرستان چناران نیز شهرک صنعتی چناران در حال پیگیری استقرار هنرستان در محل استقرار صنایع است.
مهدی زاده در ادامه افزود: در صنعت خلأ تکنسین خوب داریم و با تفاهمی که با آموزش‌وپرورش در حال انعقاد است دانش آموزان بامهارت آموزی خلأ موجود را پوشش خواهند داد.
وی گفت:برخی از شرکت‌ها باکمی حمایت و یا تغییر روش تولید می‌توانند در چرخه صنعت حضورداشته باشند و ازاین‌جهت کلینیک صنعت سیار را فعال خواهیم کرد تا مشکلات صنایع تعطیل را بررسی کنند و از ابتدای سال ۹۷ روش‌های توصیه‌شده کلینیک صنعت را برای صنایع تعطیل را با استفاده از تمامی ابزار موجود ازجمله حمایت مسئولین بخش‌های صنعت و معدن و استانداری و تأمین نقدینگی از سوی بانک‌ها اجرایی خواهند شد تا صنایع تعطیل به چرخه تولید بازگردند.

  • نظرات
به عنوان اولین نفر نظر ارسال نمایید.


نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
مشاور سئو