امروز جمعه ۲۹ تیر ,۱۳۹۷ | نقشه سایت | خوراک سایت

مجله اقتصادی توس اکو

سفارش تبلیغات
  • متن خبر
مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مطرح کرد:

رشد ۱۱ درصدی سفر به استان

 

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری از کاهش شکایت با وجود افزایش ۱۷ درصدی اقامت در استان خبرداد و گفت: در ایام نوروز امسال بیش از ۶ هزار بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری انجام شده که موجب کاهش شکایت شده است این در حالی است که اقامت در این مدت ۱۷ درصد به نسبت مدت مشابه پارسال افزایش داشته است.

به گزارش توس اکو،ابوالفضل مکرمی فر با بیان این مطلب در مراسم اختتامیه جشن ملی نوروزگاه استان و تقدیر از دست اندرکاران نوروزگاه، اظهارکرد: جشن نوروزگاه ایران دوم فرودین با حضور معاون رئیس جمهور در آرامگاه فردوسی آغاز و اکنون با حضور معاون گردشگری رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با تقدیر از عوامل به ایستگاه پایانی رسیده است.
وی افزود: امسال یک پنجم جمعیت کشور به خراسان رضوی آمدند و یک دهم جمعیت کشور نیز به مشهد سفر کردند که سفر به استان ۱۱ درصد افزایش داشته است.
او با اشاره اقدامات انجام شده در حوزه مختلف برای برگزاری نوروزی متفاوت ادامه داد: ۵۰ جشن نوروزگاه را تا ۱۵ فوردین برگزار شد به نسبت پارسال ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.
مکرمی فرافزود:هم چنین جشن نوروزگاه بین المللی را در مرز ایران و افغانستان با محوریت خراسان رضوی و با حضور مقامات، تجار و بازرگانان و مردم دو کشور برگزار و پیام صلح و دوستی ایران به کشور همسایه ابلاغ شد که امدواریم سال آینده به ۱۲ کشور حوزه نوروز تعمیم داده شود.
وی با اشاره به راه اندازی ۳۴ بازارچه صنایع دستی در استان اظهار کرد:هم چنین ۲۵۰۰ سفر هفت سین در تاسیسات گردشگری و پایگاه های میراث فرهنگی استان گسترانده شد.
مکرمی فر با بیان این که اقدامات شهرداری مشهددر این ایام در خور تحسین و تحسین برانگیز بود، گفت: بیش از ۱۴ میلیون بوته گل، ۶۰ هزار متر مربع نقاشی دیواری، نصب ۷۵۰ المان در نقاط برخوردار و کم برخوردار مشهد و برگزاری اپرای عروسکی رستم و سهراب بخشی از اقدامات شهرداری مشهد است.
دبیرستاد خدمات سفر خراسان رضوی افزود: در کمیته خدمات مسافرتی نیز تیم های ۱۵ گانه بازرسی هایی برای جلوگیری از اجحاف و رعایت منشور حقوق مسافر انجام شد.
وی با اشاره به اقدامات کمیته بهداشت و درمان نیز گفت: بیش از ۲ هزار عمل جراحی و تولد ۳۲۰ نوزاد زائران با ۸۲ درصد افزایش در این ایام از جمله اقدامات این حوزه است.
مکرمی فر یادآور شد: در این مدت ۲۰ هزار ماموریت امدادی از سوی امداد و نجات و اورژانس انجام شده است.
وی با اشاره به اقدامات کمیته تنظی بازار گفت: این بخش به گونه ای عمل کرد که با وجود این که حدود ۳برابر جمعیت استان پذیرش داشتیم اما هیچ گونه کمبودی را در استان نداشتیم.
مکرمی فربا بیان این که از طریق پنجره واحد به صورت هوشمند اقدامات رصد می شد، یادآور شد: در نوروز۹۷ همه تلاش کردند که بستری با نشاط را برای زائران و مسافران در استان فراهم کنند تا زائران یک زیارتی با حلاوت داشته باشند.

  • نظرات
به عنوان اولین نفر نظر ارسال نمایید.


نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
مشاور سئو