امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ,۱۳۹۷ | نقشه سایت | خوراک سایت

مجله اقتصادی توس اکو

سفارش تبلیغات
  • متن خبر
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی:

 اختصاص ۴ میلیارد تومان برای احیای توس

 

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از اختصاص ۴ میلیارد تومان بودجه برای احیای توس طی سال جاری خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی،« ابوالفضل مکرمی فر» با بیان این مطلب در مراسم بزرگداشت مقام فردوسی و پاسداشت زبان فارسی با اشاره به یکی از کتب تاریخی در مورد توس و فردوسی گفت: فردوسی از دهقانان توس و از دهی که آن را تابران می خوانند.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به ضرورت آبادانی توس و رسیدگی به آرامگاه توس گفت: در سفری که مقام معظم رهبری در سال ۷۵ به توس داشتند دست نوشته را برای توس مرقوم و توصیه فرمودند که دولت ضمن این که زحماتی کشیده ، اهتمام بیشتری را داشته باشد.

وی با اشاره به برنامه های دولت برای احیای توس گفت: در سال جاری ۴ میلیارد تومان امسال اختصاص یافته و ۹ میلیارد تومان نیز در سفر دولت به مشهد برای احیای توس تصویب شده است.

مکرمی فر با اشاره به  تفاهم این اداره کل با شورای شهر و شهرداری مشهد برای احیای توس گفت: با شهردار نیک اندیش و شورای اسلامی شهر مشهد نیز تفاهم نامه ای را برای باز پیرایی جلوخان آرامگاه منعقد کردیم  تا ۶ هکتار از جلو خان آرامگاه را با مساعدت شهرداری و شورای شهر بازپیرایی کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با بیان این که احیا و بازگشت  شکوه توس از برنامه های میراث فرهنگی است، تاکید کرد:  برنامه های فرهنگی  آرامگاه فردوسی در طول سال نیز استمرارخواهد یافت و امیدواریم در آینده ای نزدیک باره و دروازه های توس را بازسازی کنیم.

  • نظرات
به عنوان اولین نفر نظر ارسال نمایید.


نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
مشاور سئو